29 września obchodziliśmy w szkole „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, a zabawy rozpoczęliśmy od konkursu tańca, do którego zgłosiły się dwie drużyny. Następnie wychowankowie podzielili się na dwie grupy. Uczniowie klas I - IV wysłuchali historii o pochodzeniu ziemniaka. Dowiedzieli się skąd pochodzi, jak nazywa się w różnych rejonach Polski oraz co z ziemniaków można przyrządzić.

Na dzieci czekały liczne ziemniaczane konkurencje. Najwięcej radości sprawił dzieciom bieg z ziemniakiem na łyżce. Wspólne gry były świetną okazją do integracji. Następnie dzieci zabrały się do tworzenia ziemniaczanych cudaków. Wszystkie prace trafiły do klasowego kącika przyrodniczego.

Uczniowie klas V - VIII zostali losowo podzieleni na 4 drużyny i rywalizowali w różnych konkurencjach z ziemniakiem w tle. Najpierw szukali ziemniaków na terenie boiska, później malowali portret "Pana Ziemniaka". Było też sadzenia i zbieranie ziemniaków, slalom z ziemniakiem, rzut do celu. Uczniowie mogli się wykazać w układaniu rymowanek o ziemniakach oraz w tworzeniu wyrazów z określenia "mąka ziemniaczana". Za każdą z konkurencji jury przyznawało punkty. Zwyciężyła drużyna "Kartosi", na drugim miejscu uplasowały się "Szczony", trzecie miejsce przypadło teamowi "Buraki".

Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach zakończyliśmy obchody „Święta Pieczonego Ziemniaka”.