Dnia 31 stycznia uczniowie klas 1-3 mieli możliwość spotkania z dietetykiem. Odwiedziła nas p. Marta Bartkowiak z tematem słodyczy w diecie najmłodszych. Dzieci doskonale wiedziały czym jest cukier i dlaczego jest niezdrowy, jednak wszyscy przyznali, że bardzo lubią słodycze i chętnie zjadają je w domach. Pani dietetyk pokazała dzieciom jakie są skutki nadmiaru cukru. Osobiście wybrane osoby mierzyły ilość łyżeczek cukru w poszczególnych produktach.

Dzieci dowiedziały się, że powinny spożywać maksymalnie 25 gram cukru na dobę czyli około 5 łyżeczek. Niestety chociażby w musie owocowym są już 2 łyżeczki cukru, a znane i lubiane przez najmłodszych żelki w małym opakowaniu zawierają jego aż 18 łyżeczek! Natomiast serek homogenizowany, który w reklamie zabija mały głód to już ponad 4 łyżeczki cukru. Te informacje zszokowały większość uczniów. Pani Marta pokazała dzieciom zamienniki, czyli produkty podobne ale o większej wartości odżywczej. Największą popularnością jednak cieszył się ostatni punkt prezentacji czyli degustacja zdrowych produktów. Brownie z buraka, suszone jabłka czy migdały dla niektórych osób były to produkty, które pierwszy raz w życiu widzieli i próbowali. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że są one bardzo smaczne i najważniejsze zdrowe. Kochani rodzice otrzymaliście od pani Dietetyk ciekawe informacje, dbajcie o zdrowie i dietę swoich dzieci, omijajcie cukier wielkim łukiem. Pani Marcie dziękujemy za ciekawą prezentację, a w szczególności za produkty i ciasto, które mieliśmy okazję spróbować.