Przygotowania do świąt w naszej szkole trwały od początku grudnia: uczniowie przyozdabiali sale lekcyjne na święta, odbył się konkurs bożonarodzeniowy. W ostatnim dniu został przeprowadzony ostatni etap konkursu, uczniowie zasiedli do klasowych wigilii oraz wzięli udział z zadaniach świątecznych przygotowanych przez nauczycieli.

Konkurs bożonarodzeniowy, wzorem lat ubiegłych, został podzielony na dwie kategorie (uczniowie klas I - IV oraz klas V - VIII) i składał się z trzech etapów: plastyczny, wiedzowy, recytatorski. Do konkursu zgłosiło się bardzo dużo uczestników, którzy zmagali się z wykonaniem ozdoby wiszącej, znajomością tradycji i zwyczajów świątecznych oraz z recytacją wiersza. W kategorii klas młodszych prym wiedli  pierwszoklasiści, którzy zajęli wszystkie trzy miejsca na podium, a byli to: Zuzia, Jasiu oraz Kuba. Wśród starszych na podium stanęli Ola z klasy IV, Nadia z klasy VI oraz Szymon z kl. V. Wszyscy otrzymali przepiękne nagrody, które zostały ufundowane przez Gminę Jarocin w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne.

Następnie wszyscy uczniowie przygotowali stoły do klasowych wigilii. Dzieci wraz z wychowawcami i nauczycielami podzieli się opłatkiem, złożyli życzenia, a następnie biesiadowali, kolędowali i opowiadali historie świąteczne. Każdy uczeń otrzymał pięknie zapakowany worek ze słodyczami, które przygotowały mamy z Rady Rodziców.

Na zakończenie uczniowie zostali podzieleni na grupy i wspólnie wykonywali zadania o tematyce świątecznej.

Wszyscy świetnie się bawili. Życząc sobie wesołych świąt, uczniowie udali się do domów, aby tam przygotować się do zimowej przerwy świątecznej.