Podobnie jak latach ubiegłych w naszej szkole zorganizowano zajęcia na świeżym powietrzu w ramach akcji "Dzień Pustej Klasy". Dnia 18 czerwca spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie nauczyciele przygotowali 10 stacji z różnymi wyzwaniami o tematyce przyrodniczej. Na początku uczniowie zostali podzieleni losowo na 10 grup i każda drużyna miała za zadanie wymyślić nazwę swojego teamu oraz zaprojektować swój znak.

W grupach uczestnicy zabawy poruszali się między stacjami i wykonywali zadania. Do wyzwań, które należało zaliczyć należały:

1. Co mam w worku? - odgadnięcie, jakie przedmioty znajdują się w torbie bez zaglądania do niej.
  2. Naturalna galeria - wykonanie obrazu z przedmiotów zebranych w naturze na kartce wyklejonej taśma dwustronną.
  3. Bingo w naturze - wyszukanie w najbliższej okolicy elementów przyrody tj. mrówka, pióro, liść, żołądź, biedronka, motyl...
  4. Porządkowanie - znalezienie 10 przedmiotów, a następnie uporządkowanie ich od najmniejszego od największego lub od najlżejszego od najcięższego.
  5. Naturalna ścieżka - zbudowanie ścieżki z różnorodnych elementów przyrody i przespacerowanie się po niej na boso.
  6. Siedmiokierunkowy wiersz - napisanie wiersza i opisanie w nim, co widzą, czują i słyszą.
  7. Rysowanie - narysowanie patykiem na pisaku wylosowanego zwierzęcia w skali 1:1.
  8. Podaj dalej - chwytanie nogami i podawanie (beż użycia rąk) kolejnej osobie patyka.
  9. Podwajanie - wyszukanie na terenie boiska 10 elementów przyrody wcześniej zebranych przez nauczyciela tj. liść akacji, liść brzozy, kłos trawy, kwiat, kamyk, piórko, kwiat lipy.
  10. Pstrykane wyścigi - trzykrotne pstrykanie patyczków i sprawdzenie, który patyk najdalej się przemieści.

Każda z drużyn bardzo się starała, aby podołać wyzwaniom i wykonać je sumiennie. Wszystkie zadania budziły wiele emocji, a zajęcia były fantastycznie spędzonym czasem na świeżym powietrzu. Niektórzy pytali, czy nie może być więcej takich zadań (np.  20), ponieważ zabawa była wyśmienita. Na zakończenie odbył się piknik, a każdy uczestnik otrzymał za zaliczenie wszystkich stacji pyszne lody na ochłodę.