Drodzy Uczniowie klas IV - VIII,

zgodnie z rozporządzeniem MEN od dnia 25 marca 2020r. rozpoczynamy lekcje online.

Uczniowie klas IV - VIII będą korzystali z pakietu Office 365, tak jak do tej pory na lekcjach informatyki czy innych zajęciach.

Przygotowaliśmy dla Was dwie podstawowe instrukcje:

• dla uczniów korzystających z komputerów/laptopów
  • dla uczniów, którzy do nauki będą wykorzystywali urządzenia mobilna (telefony, tablety).

Aplikacja na telefony komórkowe i tablety jest bezpłatna.

Instrukcja dla osób korzystających z komputerów

STRONA INTERNETOWA

Przechodzimy na stronę office.com

A0643 01

LOGOWANIE

Wpisujemy login i hasło otrzymane od nauczyciela informatyki. Login wygląda według następującego wzoru Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeśli, Ktoś zgubił hasło, proszę o kontakt przez szkolny telefon komórkowy.

WAŻNE! nie używamy polskich znaków oraz zdrobnień imion.

A0643 02

A0643 logowanie

APLIKACJA TEAMS

Po zalogowaniu wybieramy opcję TEAMS - tam odbywać się będzie nauczanie zdalne (lekcje on-line, zadania, konsultacje,...)

A0643 04

ZESPOŁY

Teraz powinniście zobaczyć wszystkie zespoły/przedmioty, które stworzyli dla Was nauczyciele np.:

A0643 05

NAWIGACJA

Po kliknięciu na wybrany zespół zobaczymy takie okno. Poniżej informacje, co można tam znaleźć:

A0643 06

aby napisać wiadomość/ wysłać zadania do nauczyciela wykonujemy poniższą instrukcję

A0643 07

aby wziąć udział w lekcji online, wychodzimy na dany przedmiot/zespół i klikamy dołącz:

A0643 08

potwierdzamy, że chcemy wziąć udział w lekcji:

A0643 09

słuchamy nauczyciela, wykonujemy polecenia ;)

A0643 10

Instrukcja dla osób korzystających z telefonów

POBIERANIE APLIKACJI

W zależności od posiadanego urządzenia w sklepie Google lub Apple pobieramy aplikację Microsoft Teams

A0643 11

LOGOWANIE

Po zainstalowaniu aplikacji, logujemy się loginem i hasłem otrzymanym od nauczyciela informatyki. Login wygląda według następującego wzoru Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeśli, Ktoś zgubił hasło, proszę o kontakt przez szkolny telefon komórkowy.

WAŻNE! nie używamy polskich znaków oraz zdrobnień imion.

NAWIGACJA

Po zalogowaniu automatycznie pojawią się Twoje zespoły.

Tu znajdziecie przedmioty/zespoły stworzone przez nauczycieli.

A0643 12

Objaśnienia widocznych ikon, znajdziecie w opisie poniżej.

A0643 13

Aby dołączyć do lekcji on-line, wchodzimy na zespoły, wybieramy przedmiot, z którego ma być prowadzona lekcja i klikamy "dołącz".

A0643 14

Powodzenia!

Do zobaczenia w sieci!

W razie pytań służymy pomocą!