W poniedziałek, 17 czerwca, odbył się "Festiwal Państw Świata", podczas którego uczniowie każdej klasy prezentowali informacje jednym państwie ze świata. Przygotowania do tej imprezy rozpoczęły się dużo wcześniej, gdy Samorząd Uczniowski wylosował nazwę kraju każdej z klas. Wtedy to uczniowie w zespołach klasowych wyszukiwali ciekawostek o danym państwie, wymyślali koncepcję przekazania wiadomości innym.

Każda z klas przedstawiła swój kraj w inny sposób i to sprawiło, że nikt się je nudził i z ciekawością słuchał kolegów. Były prezentacje multimedialne, scenki, plakaty, gazetki. Uczniowie zaprezentowali  się w stroje oraz przygotowali przebrania, przynieśli rekwizyty związane z ich państwem oraz zaprezentowali się w tańcach. Można było również skosztować potraw, które zostały wcześniej przygotowane.

Był to czas nauki w nieszablonowy sposób, dzięki któremu uczniowie nabyli nowe wiadomości.