Dnia 13 listopada w naszym przedszkolu dzieci z obydwu grup obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bohaterowie bajkowi są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Dzieci przebrały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Każdy z dumą zaprezentował swój strój.

Przedszkolaki musiały wykazać się znajomością bajek. Rozpoznawały tytuły znanych bajek oraz musiały dopasować atrybuty z nią związane. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty. Kolejnym zadaniem było układanie puzzli. Następnie na chwilę wszyscy zamienili się w Kopciuszka bowiem musieli pooddzielać pestki słonecznika, ryżu i makaronu. Wszyscy sprawnie wykonywali polecenia. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.