Dnia 30.11.2023r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie obchodziły Andrzejki. Tradycja wróżenie w Andrzejki sięga bardzo odległych czasów. Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał poznać swoją przyszłość sięgał po „wróżby andrzejkowe”. Dzieci z grupy „Misie” i „Tygryski” chciały również zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka w przyszłości.

Przedszkolaki wróżyli sobie z „herbacianych fusów”, gdzie dowiedzieli się przed czym chcą ostrzec ich karty. Były to magiczne wróżby z wykorzystaniem latarki. Dzieci losowały karty, a następnie sprawdzały pod światłem czego mogą się spodziewać w nadchodzącym czasie. Nie zabrakło również układania butów w kierunku drzwi i sprawdzenia, kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Poznali również imiona swych lubych. Andrzejkowe wróżby przeplatane były tańcami wraz z pląsami.
Na zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Dzieci wycinały z papieru andrzejkowy but, ozdabiały go oraz uczyły się sznurować.