5 kwietnia 2017 r. w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Po krótkim spacerze po parku, podczas którego można było podziwiać budzącą się do życia przyrodę, dzieci zawitały do biblioteki.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wysłuchania bajki o kaczuszce. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach, uzupełniając swoją wiedzę dotycząca tradycji świątecznych. Dzieci otrzymały obrazki z symbolami związanymi z Wielkanocą i wspólnie rozwiązały krzyżówkę, której hasłem były życzenia „Radosnych Świąt”. Kolejnym zadaniem było wykonanie pisanki z papieru lub z jajka styropianowego. Wszyscy bardzo się starli by każda pisanka była niepowtarzalna.

Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała niespodzianka. Zajączek wielkanocny zostawił przedszkolakom ślady. Misie i Tygryski podążając za wskazówkami odnalazły w ogrodzie przedszkolnym prezenty pozostawione przez miłego gościa.

Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.