Uroczystość związana ze Świętem Edukacji Narodowej rozpoczęła się o godzinie 9.00 na sali Domu Ludowego. Wychowawczyni klasy I, pani Sylwia Woźniak powitała serdecznie wszystkich przybyłych i poprosiła o zabranie głosu panią dyrektor, która najpierw nakreśliła historię powstania tego święta, wspomniała także o tym, że w szkole w Bachorzewie w tym dniu odbywa się także ślubowanie uczniów I klasy. Zapoznała także zebranych ze składem Zarządu Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Pani Fengler poprosiła uczniów, aby systematycznie uczyli się, zwróciła się także do uczniów VII klasy. Powiedziała im, że sami tworzą swoją przyszłość, więc powinni odpowiedzialnie odnosić się do obowiązku szkolnego.

Święto to to także okazja do wręczenia nagród nauczycielom i pracownikom szkoły i przedszkola. W tym roku za zaangażowanie, udział w projektach,  dodatkowe działania nagrody otrzymały: pani Sylwia Woźniak oraz pani Justyna Wardeńska. Na koniec pani Fengler życzyła uczniom samych sukcesów na różnych płaszczyznach, rodzicom, żeby byli dumni ze swoich pociech, nauczycielom cierpliwości i wytrwałości a pracownikom zadowolenia z pracy.

Po wystąpieniu pani dyrektor w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy I, którzy deklamowali wierszyki, śpiewali piosenki ale także wspaniale tańczyli. Ich popisy poprzedził występ wokalny Martyny Antczak z klasy VI. Po występach pani Sylwia poprosiła o wystąpienie pocztu flagowego, po czym nastąpiło złożenie ślubowania uczniów I klasy. Pani dyrektor pasowała Nadię, Hanię, Olę, Julię, Zuzię, Roberta, Natana, Kacpra, Nikodema, Mateusza olbrzymią kredką na uczniów I klasy, dzieci jeszcze obowiązkowo wypiły sok z cytryny, po czym "pięknie" się uśmiechnęły. W nagrodę otrzymały dyplomy oraz torebki ze słodyczami. Po dzieciach przyrzeczenie także złożyli ich rodzice a pani Sylwia powiedziała rodzicom wierszem, o czym powinni pamiętać, jeżeli chodzi o dobro ich dzieci.

Po części oficjalnej uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty, po czym wszyscy udali się do szkoły, aby tam wziąć udział w różnorodnych zajęciach.