Każdy z nas z radością wyczekuje Świąt Bożego Narodzenia, ale najbardziej czekają na ten czas dzieci. W naszym przedszkolu już od początku grudnia czuć było magię świąt. Przedszkolaki tworzyły listy do Gwiazdora (bardzo dużo listów), które ochoczo wrzucały do skrzynki na listy do Świętego Mikołaja, ubierały choinkę, odliczały dni do świąt z pomocą kalendarza adwentowego, przygotowywały przedstawienie wierszy dla rodziców, czy też tańczyły szalony taniec.

20 grudnia Misie i Tygryski wraz z Paniami, zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na przedstawienie pt. “Zwyczaje świąteczne”. Dzieci z przejęciem wygłaszały swoje kwestie, prezentując rodzicom bogatą wiedzę na temat zwyczajów świątecznych. Przedszkolaki zaśpiewały także kolędy i zatańczyły taniec szalonego Mikołaja. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom upominki, które samodzielnie wykonały, a następnie zaprosiły rodziców na poczęstunek.

Następny dzień również był pełen atrakcji, od rana przedszkolaki wyczekiwały Gwiazdora. Gdy się pojawił dzieci nie kryły radości. Misie i Tygryski zaśpiewały kolędę i recytowały wierszyki, nasz gość był zachwycony. Na zakończenie swojej wizyty Gwiazdor wręczył przedszkolakom prezenty, a po wykonaniu pamiątkowych zdjęć pożegnał się z Misiami i Tygryskami, obiecując, że już niedługo spotkają się ponownie. Po wizycie Gwiazdora czekała na dzieci kolejna niespodzianka- koncert kolęd w wykonaniu Oli Derwich. Przedszkolaki były zachwycone.