17 grudnia “Misiaki” i “Tygryski” brały udział w zajęciach kulinarnych pt. “Pieczmy pierniczki”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały świąteczne wzory, układały pierniczki na blaszkach. Następnie przedszkolaki ozdabiały swoje dzieła przy pomocy lukru i posypek, by po chwili skosztować swoich przysmaków. Zadanie to sprawiło dzieciom ogromną radość, była to dla nich świetna zabawa. Na zakończenie “Misiaki” zapakowały swoje pierniczki w torebeczki i wręczyły rodzicom na spotkaniu wigilijnym.

Pieczenie pierniczków to już czwarte z kolei zajęcia kulinarne zorganizowane w naszym przedszkolu. Nasze kochane przedszkolaki stworzyły już przepyszną pizzę, koktajl bananowy, a także kolorowe kanapki. Zajęcia kulinarne sprawiają dzieciom ogromną przyjemność, dlatego jeszcze nie raz coś przygotują.