Ferie to czas odpoczynku, zabawy oraz różnego rodzaju zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i umiejętności. Wzorem lat ubiegłych, nauczyciele zorganizowali dla swoich uczniów aktywne ferie. W zajęciach wzięło udział 26 wychowanków. Pierwszego dnia w naszej szkole odbył się MASTER CHEF 2019. Pod czujnym okiem opiekunów, dzieci przygotowały przepyszną pastę jajeczną, kanapki ze świeżych warzyw a także owocowy deser. Po zabawach kulinarnych, aby spalić kalorie, wszyscy tańczyli na balu karnawałowym. Dzieci zaprezentowały również przygotowane wcześniej stroje.

Drugiego dnia od rana odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wykonali fantastyczne portrety. Następną atrakcją tego dnia był wyjazd na basen. Wszyscy z wielką chęcią skorzystali z atrakcji jarocińskiego aqua parku. W środę spotkanie rozpoczęło się od zajęć, podczas których uczniowie bawili się obróbką zdjęć, samodzielnie tworzyli memy, projektowali koszulki sportowe, ozdobne napisy i chmury wyrazowe. Po zajęciach wszyscy udali się autobusem do Żerkowa na kręgielnie. Po podzieleniu się na drużyny, rozpoczęła się "zdrowa rywalizacja" w zbiciu jak największej ilości kręgli. Wszyscy świetnie się bawili, a dwie godziny aktywnych zajęć szybko minęły. Kolejnego dnia odbyła się nocka w szkole, której tematem przewodnim były gry planszowe. Uczniowie, podzieleni na grupy, grali w różne gry. Przerywnikami było wspólne karaoke oraz oglądanie filmu. Na osoby, które nie przybyły na nocne zabawy, w piątek czekały zajęcia sportowe, muzyczne oraz gry planszowe.

Oprócz wspaniałej zabawy i ciekawych wyjść, uczestnicy nauczyli się jak wypoczywać w sposób aktywny i bezpieczny.