Dnia 14 czerwca 2017 r. szkoła opustoszała, w klasach nie było uczniów. Przyczyną zamieszania była akcja "Dzień Pustej Klasy", podczas której dzieci wspólnie ze swoimi nauczycielami porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. Uczniowie klas młodszych wybrali się do gospodarstwa oraz na łąkę, natomiast starsi udali się do lasu.

W gospodarstwie dzieci obserwowały życie jaskółek: gniazda, opiekę nad młodymi ptakami. Następnie uczniowie zobaczyli świnki, mogli pogłaskać małe kotki. Wszyscy byli zainteresowani tresurą psa Bruno. Później wszyscy udali się na łąkę, gdzie mogli się bawić.

Wychowankowie klas IV - VI podzieli się na cztery grupy i wymyślili sobie nazwy: Złote Jastrzębie, Emoji, Iluminativ i Pompa Team. Pierwszą konkurencją było bingo, w którym zamiast liczb znalazły się obrazki przyrodnicze. Zadanie polegało na odnalezieniu elementów przyrody tj. mrówka, babka lancetowata, żaba, szyszka, piórko czy ślady zwierząt w pionowym lub poziomym rzędzie lub na skos. Następnie uczniowie dostali karteczki z wizerunkami gatunków roślin i  zwierząt zagrożonych wyginięciem, musieli zapamiętać te nazwy oraz schować karteczki "dla potomnych". Później udaliśmy się w głąb lasu, by wykonać kolejne zadania, a wracając uczniowie musieli poszukać schowanych kartek (swoich lub przeciwnej grupy). Kolejne zadanie polegało na tym, by siedząc na ziemi, podawać sobie patyk używając tylko nóg. Następnie należało z zamkniętymi oczami wybrać z worka dowolny dar natury i odgadnąć, co to jest. Przed kolejną konkurencją nauczyciele pozbierali różne dary, a dzieci miały samodzielnie zabrać w okolicy taki same okazy. Do ostatniej zabawy dzieci połączyły się w pary, a zadanie polegało na tym, aby jeden z uczniów miał zakryte oczy, a drugi miał zaprowadzić go do wybranego drzewa. Uczeń z zakrytymi oczami musiał za pomocą pozostałych zmysłów dokładnie poznać, a następnie zapamiętać swoje drzewo. Gdy już to zrobił, kolega odprowadzał go na miejsce zbiórki, a zadaniem „ociemniałego” ucznia było odnalezienie swojego drzewa. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła drużyna Emoji.

Wszyscy świetnie się bawili, było mnóstwo emocji, śmiechu, a nowe doświadczenia i zabawa sprawiły, że dzieci wiele się nauczyły. Zajęcia poza szkołą okazały się świetnym sposobem na naukę i spędzanie wolnego czasu. Wszyscy nie mogą się doczekać kolejnych lekcji na świeżym powietrzu.