Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęło się od zaśpiewania hymnu Polski, po czym prowadząca Martyna Antczak poprosiła panią dyrektor o zabranie głosu. Pani Fengler powitała serdecznie wszystkich zebranych. Po krótkim wstępie przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące klasyfikacji i promocji, m. in. średnie; kl. IV - 4,43; kl. V - 4,65; kl. VI - 4,14; razem średnia 4,4. Pani dyrektor przedstawiła także największe osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym.

• I miejsce w ogólnopolskim konkursie SKO
  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzam na 5" -  uczniowie klasy V
  • III miejsce w powiatowym konkursie matematycznym - Oliwia Kolanowska
  • I, II lub III miejsca w powiatowych zawodach sportowych - Zofia Krysiak, Patryk Jankowski, Filip Pajdowski
  • wyróżnienie w projekcie "Z niemieckim w drogę", zorganizowanym przez Goethe Institut oraz wydawnictwo Klett.

W dalszej części wystąpienia pani dyrektor poprosiła zebranych o obejrzenie prezentacji, przygotowanej przez panią Beatę Zawisłę dotyczącą wydarzeń, uroczystości oraz imprez, które odbyły się w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy: udział uczniów w projekcie Super#Koderzy, udział w akcjach Bezpieczny Internet, Cyfrowobezpieczni, Nocka z Andersenem, Akademia Filmowa, wyjazdy do Muzeum w Poznaniu (zwiedzanie i zajęcia warsztatowe), udział w koncertach muzycznych, ślubowanie uczniów I klasy, przedstawienie Jasełkowe, Dzień Pustej Klasy, udział w konkursach, zawodach sportowych itd.

Po obejrzeniu prezentacji pani dyrektor zapowiedziała występy uczniów klasy V, które przygotowała pani Elżbieta Bartkowiak. Przedstawienie dotyczyło bezpieczeństwa podczas wakacji zaprezentowane poprzez postać myszki Loli. Uczniowie kl. V rozdali pozostałym uczniom i obecnym na uroczystości przedszkolakom ulotki, jak bezpiecznie spędzać wakacje. Wspaniale zaśpiewała także Martyna Antczak. Na koniec wystąpiła grupa taneczna z dwiema choreografiami, którą przygotowała pani Magdalena Ludwiczak.

Po występach pani dyrektor rozpoczęła wręczanie nagród, dyplomów: za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie nagrody książkowe otrzymali: kl. I - Alicja Antczak, kl. II -  Mikołaj Ludwikowski, Igor Pietrzak, Stanisław Zawisła, Kacper Zawisła, kl. III - Kacper Karolczak, Łucja Dastych, Maciej Szymczak, Oliwia Różańska. Złote Laury (za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za wzorowe lub bardzo dobre zachowanie) otrzymali: kl. IV - Zofia Krysiak, Łucja Zawisła, kl. V - Martyna Antczak, Oliwia Kolanowska, Zuzanna Komorowska, Amelia Kominek, kl. VI - Patry Jankowski. Platynowy Laur (za postępy w nauce) otrzymał Kasper Szymkowiak z kl. V.

Dyplomy za wzorową frekwencję otrzymali: Stanisław Zawisła, Arkadiusz Kominek, Zofia Krysiak, Alan Pawłowski.

Dyplomy za wzorowe czytelnictwo otrzymali: Mikołaj Ludwikowski i Martyna Antczak (także nagrody książkowe) oraz Beata Liberacka, Alicja Antczak, Sandra Bartkowiak, Agnieszka Jędrzejczak, Sebastian Matecki, Oliwia Różańska, Kacper Karolczak, Gracjan Szymkowiak, Stanisław Zawisła, Wiktoria Wolicka, Zofia Krysiak, Przemysław Walczak, Nikodem Kostka, Nikodem Sobczak.

Dyplomy za osiągnięcia sportowe otrzymali: Zofia Krysiak, Jakub Kostka, Oliwia Kolanowska, Zuzanna Komorowska, Kasper Szymkowiak, Zuzanna Szymczak, Alan Pawłowski, Jagoda Kolarz, Filip Pajdowski, Patryk Jankowski, Brajan Nowak.

Mistrzami w dziedzinie edukacji polonistycznej zostali i otrzymali dyplomy: Alicja Antczak, Przemysław Walczak, Mikołaj Ludwikowski, Kacper Karolczak, natomiast mistrzami rachunkowości zostali: Mikołaj Ludwikowski, Oliwia Różańska.

Dyplomy za wzorową pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymali: Zuzanna Szymczak, Agata Sikorska, Alan Pawłowski, Martyna Antczak, Amelia Kominek, Łucja Dastych i Maciej Szymczak.

Dyplomy i wielkie lizaki za zwycięstwo w konkursie na najlepszą koleżankę otrzymała Maja Szymkowiak a najlepszym kolegą okazał się Adam Wyduba i Patryk Jankowski.

Po wręczeniu wszystkich nagród pani dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom, wręczyła także niektórym rodzicom podziękowania za całoroczną współpracę. Pani Fengler podziękowała także wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za cierpliwość, zaangażowanie i współpracę oraz uczniom za postępy, starania oraz zaangażowanie w działania szkolne. Na koniec życzyła wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Po tym uczniowie udali się do swoich klas, aby tam otrzymać od wychowawców upragnione świadectwa.