Dnia 14.06.2017r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wybrały się na wycieczkę do mleczarni. Celem wyjazdu było poznanie procesu wytwarzania mleka i produktów mlecznych. Dzięki życzliwości pracowników OSM dzieci zwiedziły halę produkcyjną. Przedszkolaki dowiedziały się, że mleczarnia istnieje od 120 lat od roku 1887.

Dzieci poznały drogę powstawania twarogu, masła oraz innych przetworów mlecznych, obejrzały maszyny oraz samochód, który przywozi mleko od rolników do mleczarni. Dzieci zwiedziły również laboratorium, w którym prowadzi się badanie czy mleko nadaje się do spożycia. Pracownicy sprawdzają zawartość wody w mleku, tłuszczu, białka. Na zakończenie zwiedzający mogli skosztować pysznego twarogu. Dzieci z bagażem nowych doświadczeń wróciły do przedszkola.