Karnawał to czas zimowych maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. 17 lutego 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy.

Na dzieci czekały pięknie przystrojone sale oraz mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki przybyły w tym dniu do przedszkola w różnorodnych strojach. Pojawili się min. kot, pszczółka, Indianin, piraci, księżniczki, wróżki, super bohaterowie tacy jak Superman i Spiderman, kowboje na czele z szeryfem oraz czuwający nad bezpieczeństwem policjanci. Dzieci pląsały się przy muzyce, chętnie tańczyły zarówno w parach jak i indywidualnie. Przedszkolaki bawiły się również grupowo tańcząc min. kaczuszki, lambadę oraz makarenę. Odbył się konkurs i zabawy zręcznościowe, podczas których dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji oraz dopingowały się wzajemnie. Ukoronowaniem zabawy była loteria losowa, podczas której każde dziecko otrzymało drobny upominek.

Dzień przepełniony był wieloma pozytywnymi emocjami i śmiechem.