16 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu, który w Polsce i innych krajach obchodzono 7 lutego (podczas naszych ferii) . Hasło tegorocznej, trzynastej, edycji „Razem zmieniajmy Internet na lepsze” podkreślało rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Od godziny 8:00 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wspólnie z nauczycielem zajęć komputerowych przez dwie lekcje oglądali kreskówki „Owce w sieci”. Głównym celem zajęć była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Uczniowie omawiali zalety oraz zagrożenia korzystania z Internetu. Zwrócili również uwagę na netykietę, czyli zasady poprawnego zachowania się w sieci oraz na krytyczne spojrzenie wobec dostępnych tam treści . Na kolejnej lekcji dzieci spotkały się z panią policjant - sierżant sztabową Kariną Migalską-Cepa. Tematem spotkania był również bezpieczne zachowania w wirtualnym świecie .

W tym także uczniowie klas 4 – 6 rozmawiali o odpowiedzialnym i bez zagrożeń poruszaniu się w Internecie, realizując scenariusz „Internet bez hejtu”. Podczas warsztatów uczniowie zwiększali świadomość problemu obrażania w sieci, poznali sposoby reagowania oraz promowali postawy empatyczne. Wychowankowie oglądali filmik na temat hejtowania w sieci, rozmawiali o zaistniałej sytuacji. Pracując w grupach poznali kilka podstawowych zasad antyhejtowskich. Następnie wszyscy obejrzeli teledysk „Przytul hejtera”, który był bodźcem do stworzenia plakatów z wykorzystaniem hasła #przytulhejtera. Uzupełnieniem spotkania była pogadanka z panią policjant.