Przygotowania do tegorocznego Święta Zakochanych rozpoczęły się w naszej szkole już 9 lutego - tego dnia uczestnicy kółka plastycznego rozpoczęli "produkcję" kartek walentynkowych oraz wykonali skrzynkę na walentynkowe listy. Chętni mogli wrzucać kartki, przekazując najbliższym wyrazy miłości, przyjaźni lub informując swoich kolegów czy koleżanki, za co ich cenią. Dnia 18 lutego podczas apelu kartki powędrowały do adresatów. 

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grypy “Misie” świętowały 6 lutego. Nasze przedszkole odwiedził Tata Jasia, który przeprowadził Warsztaty Kulinarne. Dzieci samodzielnie wykonały pizzę oraz poznały zawód kucharza. Przekonaliśmy się, że zrobienie pizzy wcale nie jest takie łatwe, ale "Misie" poradziły sobie znakomicie.

W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego Międzynarodowym Dniem Pizzy urządziliśmy wspólnie z uczniami klas I, II oraz III swoją własną pizzerię. W naszej pizzerii działy się niesamowite rzeczy. Uczniowie przygotowali jedyne i niepowtarzalne pizze poprzez posmarowanie sosem pomidorowym, nałożenie ulubionych składników i posypanie serem.

Dnia 5 lutego 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna, 15 edycja programu, odbyła się pod hasłem "Działajmy razem". W tym dniu odbyły się spotkania z nauczycielem informatyki, których celem było uświadomienie roli i zalet internetu oraz możliwości pojawiających się zagrożeń w sieci. Pierwsza grupa, w której skład wchodzili uczniowie klasy VI, VII oraz VIII, rozpoczęła zajęcia od dyskusji o walorach i zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci.

Tegoroczne ferie zimowe trwały od 14 stycznia do 27 stycznia. Na pierwszy tydzień ferii zaplanowano  i zrealizowano szereg zajęć, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego.  Jak wiadomo ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy. Nietrudno wtedy o wypadek, dlatego w pierwszym dniu dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Następnie pani Ola przeniosła dzieci w świat sensoplastyki®. Wszystko dookoła było brudne i tak właśnie miało być.

Ferie to czas odpoczynku, zabawy oraz różnego rodzaju zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i umiejętności. Wzorem lat ubiegłych, nauczyciele zorganizowali dla swoich uczniów aktywne ferie. W zajęciach wzięło udział 26 wychowanków. Pierwszego dnia w naszej szkole odbył się MASTER CHEF 2019. Pod czujnym okiem opiekunów, dzieci przygotowały przepyszną pastę jajeczną, kanapki ze świeżych warzyw a także owocowy deser. Po zabawach kulinarnych, aby spalić kalorie, wszyscy tańczyli na balu karnawałowym. Dzieci zaprezentowały również przygotowane wcześniej stroje.

Każdy z nas z radością wyczekuje Świąt Bożego Narodzenia, ale najbardziej czekają na ten czas dzieci. W naszym przedszkolu już od początku grudnia czuć było magię świąt. Przedszkolaki tworzyły listy do Gwiazdora (bardzo dużo listów), które ochoczo wrzucały do skrzynki na listy do Świętego Mikołaja, ubierały choinkę, odliczały dni do świąt z pomocą kalendarza adwentowego, przygotowywały przedstawienie wierszy dla rodziców, czy też tańczyły szalony taniec.

17 grudnia “Misiaki” i “Tygryski” brały udział w zajęciach kulinarnych pt. “Pieczmy pierniczki”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały świąteczne wzory, układały pierniczki na blaszkach. Następnie przedszkolaki ozdabiały swoje dzieła przy pomocy lukru i posypek, by po chwili skosztować swoich przysmaków. Zadanie to sprawiło dzieciom ogromną radość, była to dla nich świetna zabawa. Na zakończenie “Misiaki” zapakowały swoje pierniczki w torebeczki i wręczyły rodzicom na spotkaniu wigilijnym.

6 grudnia 2018 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do kina w Jarocinie. Dzieci od rana były podekscytowane podróżą i w znakomitych humorach przybyły do przedszkola. Na początku naszej wycieczki wybraliśmy się na spacer po jarocińskim rynku. Sprawdzaliśmy, czy rynek jest przygotowany na zbliżające się święta i nie zawiedliśmy się.

21 grudnia o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali Domu Ludowego odbyły się uroczyste Jasełka przygotowane przez uczniów I-III pod opieką nauczycieli. Jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Piękna scenografia wprawiła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój i podbiła serca widowni.

Dnia 4.12.2018r. uczniowie klas I-VI mieli możliwość spotkania się z panią Dorotą Mularczyk, która przyjechała do nas z Łodzi, aby opowiedzieć o zawodzie pisarza i nie tylko. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca nad książką od momentu pomysłu do czasu, kiedy ukaże się ona na rynku. Pani Dorota opowiedziała im, że największym darem pisarza jest fantazja, a największym problemem, redaktorzy w wydawnictwie, którzy wprowadzają zmiany w treści książki i każdą z tych zmian muszą konsultować z autorem.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, przyjaciel wszystkich dzieci, niezastąpiony towarzysz przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki- w 2002 roku. Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez przytulanki, dlatego też 26 listopada świętowaliśmy w przedszkolu ten radosny dzień. Tego dnia każdy przedszkolak mógł zabrać ze sobą do przedszkola ulubioną maskotkę. Na dzieci i pluszaki czekał dzień pełen atrakcji.

"Andrzejki" to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy powrócić do tych tradycji. 23.11.2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W salach widniały tajemnicze dekoracje. Na dzieci czekały wróżki - ich panie. Wszyscy chcieli dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Na początku dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta.

Dnia 23 listopada w godzinach południowych odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem klasy I, II oraz III. O godzinie 17:00 spotkali się uczniowie klas starszych, aby sobie powróżyć, potańczyć i wspólnie spędzić wieczór. Obie imprezy rozpoczęły się w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce młodsi z pomocą pań wróżyli sobie. Wróżby dla uczniów klas IV - VIII przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 14.11.2018 roku do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej w Jarocinie. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W czwartek, 22 listopada 2018r. uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami wyjechali do Gniezna. Celem ich wizyty było poznanie kolejnych etapów produkcji bombek. Uczestnicy wycieczki zwiedzili 27. letnią rodzinną fabrykę, gdzie najpierw zobaczyli dmuchalnię bombek, które powstają z ogrzewanych szklanych rurek. Kolejnym etapem, który podziwialiśmy było srebrzenie szklanych kul od wewnątrz oraz malowanie ich kolorowymi lakierami. Ostatnim etapem, któremu się przyglądaliśmy było ręczne dekorowanie i zdobienie bombek.

14 listopada 2018r. uczniowie klasy I, II oraz III wraz z wychowawcami odwiedziły Bank Spółdzielczy w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie z działalnością banku. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w banku, o zasadach bankowości zadając Paniom przy tym wiele pytań, które starały się w sposób bardzo przystępny opowiedzieć. Pani kasjerka zademonstrowała nam urządzenie do liczenia banknotów.

Jak co roku w listopadzie odbyła się w naszej szkole akcja „Śniadanie daje moc”. W tym dniu na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami przygotowali dla siebie zdrowe, pełnowartościowe śniadanie. Wśród kanapek pojawiły się stworki, żółte pop wtorki, a także fortepian. Uczniowie robili kanapki z pomidorami, ogórkami, papryką i innymi zdrowymi produktami.

W piątek, dnia 9 listopada 2018r. od godz. 18:00 w szkole można było zaobserwować wzmożony ruch uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Około 30 osób ze śpiworami, poduszkami i zapasami żywności wybrało się na filmową nockę, którą przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Już kilka dni wcześniej wszystko było dopięte na ostatni guzik: wybrane filmy, przygotowany harmonogram, zamówiona pizza i zakupiony popcorn. Po rozpakowaniu się w "pokojach", wszyscy brali udział w warsztatach aktorskich. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup, każda wylosowała sobie tytuł znanej bajki i na jej podstawie miała przygotować krótką scenkę, ale w odniesieniu do czasów współczesnych.

W dniu 9 listopada każdy otrzymał biało - czerwony kotylion, który miał symbolizować zbliżające się, ważne dla Polaków, święto odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie szkoły i przedszkola spotkali się na sali Domu Ludowego, by tam uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Po przyjęciu odpowiedniej postawy, o godzinie 11:11 wszyscy uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski - był to dowód radości i dumy bycia Polakiem. Kolejnym elementem obchodów była część artystyczna przygotowana przez uczestników kółka teatralnego.

W październiku, w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie odbył się rodzinny konkurs plastyczny pt. “Jesienne Stworki”. Ideą konkursu było wykonanie stworków przy użyciu różnych darów jesieni, a także aktywizacja wszystkich członków rodziny. Wpłynęło 20 prac konkursowych, które zachwycały kreatywnością oraz estetyką wykonania. Komisja konkursowa miała bardzo ciężkie zadanie, ale poradziła sobie znakomicie.

Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i zarazem dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Dnia 30 października 2018r. uczniowie szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich. Od wielu lat wychowankowie naszej szkoły opiekują się mogiłą, na której wznosi się krzyż i jest miejscem pochówku żołnierzy z czasów wyprawy Napoleona na Moskwę. Mogiła jest położona na piaszczystym wzgórzu, przy drodze z Hilarowa do Wilkowyi. Dzieci uporządkowały grób, pograbiły liści, zapaliły znicze. Pani Ela wygłosiła krótką prelekcję o historii tego miejsca. Na zakończenie uczciliśmy miejsce pamięci minutą ciszy.

Back to top