Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 29 stycznia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji dla uczniów kl. I-III w trakcie którego policjant przypomniał nam o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

A o to kilka ważnych zasad :

•  nie bawimy się w pobliżu drogi
  •  z górki zjeżdżamy z daleka od ulicy
  •  nie zaczepiamy sanek do samochodu
  •  ślizgamy się tylko na lodowisku
  •  nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, stawy, rzeki
  •  nie rzucamy śnieżkami w głowę drugiej osoby
  •  zawsze bawimy się pod opieką osób dorosłych.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie także, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Policjant zakończył spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.