Dnia 8 maja uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami udali się do Kalisza. Celem ich podróży był Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, a dokładniej scena kameralna. To właśnie na niej siedząc w dwóch pierwszych rzędach uczniowie mieli możliwość przenieść się do małej, wiejskiej chatki i obejrzeć spektakl pt. "Bajka o szczęściu". Właśnie tam mieszkał sobie Dziadek. Prowadził skromne, ale szczęśliwe życie wraz z przyjaciółmi: muzykalną Świnką, roztańczoną Myszką i Kogucikiem, który nie tylko pieje, ale też śpiewa. Jednak pewnego dnia, gdy w okolicy pojawia się obwoźny handlarz, przyjaźń zwierzątek i staruszka wystawiona zostaje na ciężką próbę. Na szczęście Dziadek szybko przekonuje się, że nie dobra materialne są najważniejsze, a prawdziwa przyjaźń. To ciepłe i zabawne przedstawienie zachwyciło naszych uczniów, a bliskość sceny, rekwizytów i aktorów pozwoliło najmłodszym przeżywać wszystko jeszcze bardziej. Po spektaklu dzieci miały możliwość spaceru ulicami najstarszego miasta w Polsce i podziwiania okolicy. W samym sercu Kalisza wszyscy mogli spróbować firmowych słodkości.
Uczniowie pełni pozytywnych emocji wrócili do Bachorzewa i zapowiedzieli, że to ich pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w teatrze. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój kulturalny naszych uczniów.