7 maja br. przedszkolaki z grupy „MISIE” oraz „TYGRYSKI” wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do kina „ECHO” w Jarocinie na bajkę „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”. Dzieciaki z zainteresowaniem śledziły losy sympatycznego Pettsona, oraz pełnego energii gadającego kota Findusa. Podczas seansu szaleństwa Findusa doprowadzały do śmiechu całą salę.

Celem wycieczki do kina było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań. W czasie wycieczki przedszkolaki mogły przeżywać radosne chwile, stwarzać sytuacje sprzyjające umacnianiu koleżeńskich relacji, okazywać sobie nawzajem uprzejmość i serdeczność. Po zakończonej bajce udaliśmy się na przystanek, na którym czekał już na nas autobus. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.