Dnia 16 czerwca uczniowie klas IV - VIII wybrali się na wycieczkę do Jarocina. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Pałacu Radolińskich w Jarocinie, gdzie dzieci zwiedziły Muzeum Regionalne oraz „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i naprzemiennie zwiedzali wystawy oraz eksperymentowali w tzw. małym Koperniku.

Podczas zwiedzania muzeum uczniowie mogli zobaczyć, jak kiedyś wyglądał Pałac Radolińskich, poznać historie i pamiątki związane z właścicielami Jarocina. Pani przewodnik omówiła dzieje ziemi jarocińskiej i jej mieszkańców w XIX i XX wieku, pokazała pamiątki z obozów jenieckich, więzień i obozów koncentracyjnych. Na zakończenie dzieci przeniosły się w czasy PRL-u, gdzie zobaczyły mnóstwo pamiątek charakterystycznych dla tamtego okresu.

Natomiast w SOWIE uczniowie mieli do dyspozycji przestrzeń, na której znajdowały się eksponaty z różnych dziedzin nauki. Poprzez eksperymentowanie mogli odkrywać zjawiska, rozwiązywać zadania logiczne oraz konstrukcyjne.

Po pobycie w muzeum wszyscy udali się na spacer oraz piknik w parku. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na jarocińskim rynku, gdzie dzieci kupiły lody.