Ostatnie dni przed wakacjami w naszej szkole nie było typowych lekcji, ale i tak wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w edukacyjnych akcjach "Jak nie czytam, jak czytam", "Żyję zdrowo - na sportowo". Dzieci oglądały filmy, robiły roboty z kartonów i odpadów, udały się do gospodarstwa oraz  na pieszy rajd nad Lutynię, robiły zdjęcia, poszły na lody.

Uczniowie klas starszych wraz z opiekunami wybrali się na pieszą wędrówkę do Wilkowyi. Celem wyprawy była wizyta przy młynie oraz nad brzegiem Lutyni. Młodsi w tym czasie odwiedzili gospodarstwo pani Iwony, gdzie mogli zobaczyć i pogłaskać kotki, psa i inne zwierzęta. Pop powrocie do szkoły dzieci, podzielone na grupy, wykonywały roboty z kartonów i innych odpadów. Tego dnia dla chętnych uczniów zorganizowano konkurs pt. "Lego w teczkę i na wycieczkę", który polegał na zrobieniu zdjęć z figurkami.

Kolejnego dnia dzieci przyniosły do szkoły sprzęty sportowe. Jednak pogoda pokrzyżowała im plany i dzień musiały rozpocząć od oglądania filmów, grania w gry planszowe. Około południa, gdy się przejaśniło, mogły wyjść na boisko i pograć w piłkę, badmintona, poskakać na skakankach, puszczać samoloty.

Czwartek upłynął na organizacji akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie do szkoły przynieśli książki, koce piknikowe i rozpoczęli dzień od czytania książek. Uczniowie klasy VI z tej okazji przygotowali happening nt. czytania książek. Dzieci wzięły udział w zabawach związanych z czytelnictwem tj. kalambury czy odgrywanie scenek z bajek. Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do sklepu na lody.

Ostatnie trzy dnie w naszej szkole były pełne atrakcji i dobrej zabawy.