10 grudnia 2015r. uczniowie drugiej klasy odwiedzili swoich młodszych kolegów z przedszkola, aby zaprezentować im przedstawienie kukiełkowe pt. „Ucieczka smoków”. Drugoklasiści sami zdecydowali, że chcą swój występ pokazać dzieciom z przedszkola. Każdy z uczniów miał za zadanie nauczyć się na pamięć swojej roli oraz wykonać piękną kukiełkę.

Dzieci również wykonały zaproszenie dla przedszkolaków, które już tydzień wcześniej zaniosły do grupy „Misiów” i „Tygrysków”.

Po licznych próbach nadszedł dzień przedstawienia. Występ przed tak dużą publicznością okazał się niemałym wyzwaniem. Każdy uczeń drugiej klasy był nieco stremowany, jednakże premiera okazała się być dużym sukcesem. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Na koniec w sali słychać było gromkie brawa. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że bardzo podobał im się występ starszych kolegów. Z zaciekawieniem oglądali też przygotowane kukiełki i dekorację.

Krótkie przedstawienie opowiadało o przygodzie trzech smoków, którzy uciekli z bajek i postanowili pójść do szkoły nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Morał inscenizacji jest taki, że w szkole jest naprawdę interesująco, to nie tylko siedzenie w ławkach, jest również czas na zabawę i przyjemności.

Uczniowie klasy drugiej z uczuciem satysfakcji i radości wrócili z przedszkola i cieszyli się z osiągniętego sukcesu.