Dnia 21 września br. nasza szkoła oraz przedszkole, wzorem lat ubiegłych, przyłączyły się do akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku była to jubileuszowe przedsięwzięcie, które odbyło się pod hasłem "Akcja - segregacja! 2x więcej, 2x czyściej". Na wstępie pani dyrektor rozmawiała z uczniami, co można zrobić z odpadów oraz zachęciła wszystkich do wzięcia udziału w konkursach związanych z przetwarzaniem surowców.

Każdy uczeń otrzymał gumowe rękawiczki oraz worki na odpady, a następnie wszyscy zostali podzieleni na mniejsze zespoły i wraz ze swoimi opiekunami sprzątali wyznaczone tereny. W tym roku udało nam się pozbierać śmieci na ulicy Nowy Świat, Szkolnej, Granicznej, Jesiennej oraz Leśnej. Odpadów było mniej niż w zeszłym roku, co ucieszyło nas niezmiernie, dlatego że pracy było mniej :) i ludzie bardziej dbają o nasze środowisko.

Wyczerpani wysoką, jak na połowę września, temperaturą, wróciliśmy do szkoły i postanowiliśmy, że za rok znów włączymy się do akcji.