3 października w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, której motto brzmiało „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają”. W skład komisji egzaminacyjnej weszli uczniowie klasy III: Łucja Dastych, Nikola Pawłowska, Kacper Karolczak - egzaminatorzy oraz Iwona Płocieniczak i Maciej Szymczak – asystenci. Tego dnia komisja podczas każdej przerwy czekała na kandydatów chcących sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Chętnych było bardzo dużo, a stanowisko egzaminatorów oblegane było przez uczniów podczas każdej przerwy. Zadanie dzieci polegało na wylosowaniu karteczki z 5 przykładami z tabliczki mnożenia i udzieleniu odpowiedzi na nie. Jeśli komuś nie powiodło się, egzamin można było powtórzyć na kolejnej przerwie. Łącznie tytuł i odznakę „eksperta tabliczki mnożenia” otrzymało 21 uczniów z klas II – VI.

Kolejnym etapem zmagań z tabliczką mnożenia były rozgrywki sportowe, które ze względu na padający deszcz przesunięto na następny dzień. Uczniowie, którzy zdali egzamin, mogli wziąć udział w wybranych przez siebie konkurencjach: „piłkarz matematyk” i „królowa skakanki”. Pierwsza zabawa polegała na udzielaniu poprawnych odpowiedzi z tabliczki mnożenia i strzelaniu goli na bramkę. Po zliczeniu punktów okazało się, że najlepszymi strzelcami znającymi tabliczkę są: Zuzanna Szymczak, Brajan Nowak i Krzysztof Wyzuj. Drugie miejsce zajął Krzysztof Fiołka, a na trzecim miejscu podium stanęli Kasper Szymkowiak i Adam Wyduba. Druga konkurencja polegała na tym, aby skacząc na skakance, podawać poprawne wyniki z tabliczki mnożenia. W tej zabawie zwyciężyła Jagoda Kolarz, na kolejnym miejscu znalazła się Zuzanna Komorowska, a trzecie miejsce przypadło Amelii Kominek.