Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole rozpoczęło się od czytania książek. Atrakcją tą zajęli się nauczyciele, którzy czytali z podziałem na role. Dzieci z klas I-III mogły wysłuchać losów bohatera książki Fridy Nilson pt. "Prezent dla Cebulki", natomiast starsi uczniowie przenieśli się w świat niesamowitych przygód, niebezpieczeństwa, humoru oraz magii, słuchając fragmentu książki Andrzeja Maleszki "Czerwone krzesło". W godzinach 8:45 - 11:00 odbyły się zajęcia integracyjne w grupach zróżnicowanych wiekowo (uczniowie klasy I z VI, klasy II z V, a klasy III z IV).

Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły tak, dzieci z klas młodszych współpracowały ze swoimi starszymi kolegami. Każda z grup brała udział w trzech rodzajach zajęć: kodowania, zabaw ruchowych oraz artystycznych. Na zajęciach programowania uczniowie poruszali scratch'owymi duszkami za pomocą swego głosu. Po ułożeniu skryptów, postacie na ekranie powiększały swój rozmiar, poruszały się z większą prędkością oraz rysowały kolorowe linie w zależności od tego, czy nikt nic nie mówił, wszyscy szeptali, czy wydając głośne okrzyki. Podczas zajęć artystycznych, dzieci podzielone na mniejsze drużyny, projektowały świat Minecrafta. Zadanie polegało wykonaniu plakatu, który przedstawiał postać lub krajobraz z kolorowych kwadratów. Na zajęciach ruchowych wychowankowie bawili się przy muzyce: były tańce, zabawy z piłką.  Świetnej zabawy, uśmiechów i radości nie było końca.

O godz. 11:00 wszyscy udali się do sali Domu Ludowego, gdzie na występy pierwszoklasistów czekali ich rodzice oraz inni członkowie rodzin. Pani dyrektor rozpoczęła spotkanie od podziękowania nauczycielom za trud, zaangażowanie w pracę włożoną w wychowywanie i naukę wszystkich uczniów. Wręczyła także nagrody dyrektora pani Iwonie Stasik oraz pani Natalii Jankowskiej za udział w różnorodnych formach doskonalenia nauczycieli, organizację działań, uroczystości i imprez oraz pomoc w organizacji pracy placówek. Po przemówieniu oddała głos najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy wraz z wychowawcą przygotowali część artystyczną. Dzieci zaprezentowały się śpiewając piosenki, mówiąc wierszyki. Ze szczególnym aplauzem spotkała się interpretacja ruchowa piosenek. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez panią dyrektor. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami.