Dnia 28 września 2018r. nasza szkoła włączyła się w obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, której motto brzmiało „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają”. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się w środę i uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, odpytując się nawzajem. W piątek komisja egzaminacyjna podczas każdej przerwy czekała na uczniów chcących sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Chętnych było bardzo dużo, a stanowisko egzaminatorów oblegane było przez uczniów podczas każdej przerwy. Zadanie polegało na podaniu wyników działań z zakresu tabliczki mnożenia. Jeśli komuś nie powiodło się, egzamin można było powtórzyć na kolejnej przerwie. Łącznie tytuł „eksperta tabliczki mnożenia” otrzymało 27 uczniów z klas IV – VIII.

Kolejnym etapem zmagań z tabliczką mnożenia były rozgrywki sportowe. Uczniowie, którzy zdali egzamin, mogli wziąć udział w wybranych przez siebie konkurencjach: „piłkarz matematyk” i „królowa skakanki”. Pierwsza zabawa polegała na udzielaniu poprawnych odpowiedzi z tabliczki mnożenia i strzelaniu goli na bramkę. Po zliczeniu punktów okazało się, że najlepszym strzelcem znającym tabliczkę jest Patryk Jankowski. Drugie miejsce zajął Kacper Karolczak, a na trzecim miejscu podium stanęli Kacper Zawisła i Adam Wyduba. Druga konkurencja polegała na tym, aby skacząc na skakance, podawać poprawne wyniki z tabliczki mnożenia. W tej zabawie najlepsze były Oliwia Kolanowska i Amelia Kominek, na kolejnym miejscu uplasowała się Agata Sikorska, a trzecie miejsce przypadło Martynie Antczak.