Dnia 24 października 2018 r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Po serdecznym przywitaniu się z naszymi gośćmi panowie ze Straży Pożarnej  rozpoczęli rozmowę z dziećmi, która była ukierunkowana na temat munduru strażaka oraz jego poszczególnych części. Zostało wyjaśnione dzieciom z jakich materiałów specjalnych został on uszyty.

Następnym punktem naszego spotkania był pokaz i przymierzanie przez dzieci hełmu strażackiego. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że hełm strażaka jest bardzo ciężki. W dalszej części strażacy zaprezentowali przedszkolakom z grup Misiów i Tygrysków fantom. Dzieci zaczęły prowadzić  zawziętą dyskusję o obowiązku pomocy osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach. Odbył się pokaz resuscytacji. Celem głównym wizyty strażaków w naszym przedszkolu było ukazanie dzieciom przydatności wykonywania tego zawodu, zapoznania się z pracą strażaka, jego mundurem i wyposażeniem.
Na zakończenie naszego spotkania zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolacy wręczyli strażakom podziękowania i drobne upominki.

A0504_06
A0504_05