Dnia 1.06.2015r. w przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przedszkolanki J. Wardeńska i N. Jankowska zorganizowały swoim podopiecznym szereg atrakcji, aby dzień ten na długo pozostał w sercach i pamięci najmłodszych.

Aktywność ruchowa wśród dzieci jest najlepszym źródłem przyjemności i satysfakcji. W myśl tej zasady nauczycielki przeprowadziły dla przedszkolaków zawody sportowe pt. „Spartakiada”.

Uczestnicy rozgrywek podzieleni zostali na 3 drużyny (żółci, niebiescy, zieloni). Wszystkie zespoły rywalizowały między sobą w następujących konkurencjach: rzut woreczkiem do celu, bieg z piłką slalomem, przejście równoważne po ławeczce, przeskoki przez nią, kozłowanie piłki.

Po przeliczeniu punktów ustalono, iż:

• I miejsce zajęła drużyna żółtych
  • II miejsce zajęła drużyna niebieskich
  • III miejsce zajęła drużyna zielonych

Wszystkie grupy otrzymały medale i prezenty. Tego dnia każde dziecko mogło sprawdzić swoje możliwości, uwierzyć we własne siły. Maluchy starały się odnaleźć drogę do sukcesu i zdrowej rywalizacji wg zasad fair play. Przedszkolaki uczyli się uczciwości, poszanowania przeciwnika, przestrzegania zasad, reguł walki sportowej jak również odpowiedniej postawy podczas zawodów.

Dzieci świetnie się bawiły, dopisywały im humory, a na zakończenie imprezy na wszystkich czekały pyszne gofry z owocami.