Przygotowania do powitania wiosny rozpoczęły się kilka dni przed 21 marca. Pierwszaki w czasie zajęć rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie.  Robert przyniósł słomę i potrzebne materiały do wykonania Marzanny. Również uczniowie klas IV - VI w ramach zajęć projektowych przygotowali swoje Marzanny. Samorząd Uczniowski zapowiedział, że w pierwszy dzień wiosny można się przebrać.

Chętnych do zmiany swego wizerunku było co niemiara. Tego dnia w szkole było bardzo kolorowo i wesoło, a niektórych było nawet trudno rozpoznać. Na czwartej lekcji kolorowy i głośny korowód ruszył ulicami naszej miejscowości, aby obudzić ociągającą się wiosnę. Po przybyciu na szkolne boisko odbyło się palenie Marzann. Wszyscy głośno krzyczeli, aby zima sobie poszła i zapraszali wiosnę.

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy się ogrzewać ciepłymi promykami!