Od października do 15 grudnia 2020 r. dla uczniów szkoły zostały przygotowane wyzwania czytelnicze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Działanie zostało zaplanowane dla dwóch kategorii wiekowych: kl. I-IV i kl. V-VIII. Zadanie polegało na przeczytaniu dziesięciu książek według podanych kryteriów: książkę kryminał, książkę, która zawiera podaną liczbę stron, książkę, którą można przeczytać w jeden dzień, książkę, na okładce której jest zwierzę, lekturę szkolną, której nie miało się ochoty wcześniej przeczytać, książkę, której autorem jest kobieta, książkę z czerwoną okładką, książkę, której tytuł zawiera przymiotnik; słowo w języku angielskim itp.

Spośród nadesłanych kart pracy (na których należało wpisać autorów i tytuły), wymogi projektu spełniło 7.

Nagrody za te działania otrzymali: Łucja Zawisła, Wiktoria Wolicka, Kornelia Nowicka, Marta Przygoda, Maja Gajownik, Milena Golińska, Bartosz Zawisła. Gratulacje!

Pozostałych uczniów także zachęcamy do czytania, bo niebawem kolejne wyzwania czytelnicze. Poza tym czytanie wzbogaca słownictwo, pomaga w przyswajaniu ortografii, uczy i bawi, rozwija wyobraźnię. Czego chcieć więcej!

Magnetyczna zakładka do książki - Kręci mnie czytanieWiesz, że jesteś książkoholikiem, gdy miałeś choć raz jednen z tych p… #losowo # Losowo # amreading # books # wattpadPin na Złote myśli/Cytaty