19 grudnia 2014 roku był dniem wyjątkowym w naszej szkole, ponieważ na wszystkich wychowanków czekało wiele atrakcji i jeszcze więcej ważeń. Od rana uczniowie wzięli udział w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Pani Aurelia Dastych (mama Łucji) wprowadziła starsze dzieci w świat przygód Marcina Kozery, bohatera książki Marii Dąbrowskiej "Boże Narodzenie".

W tym samym czasie młodszym kolegom i koleżankom książkę o Bożym Narodzeniu czytała przewodnicząca szkoły - Paulina Hybiak.

Następnie odbył się klasowy konkurs kolęd i pastorałek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały stroje, a razem z wychowawcami opracowali choreografię. W kategorii klas młodszych najpiękniej zaprezentowali się uczniowie klasy 3. Wśród wychowanków klas 4 - 6 na najwyższym miejscu podium stanęli czwartoklasiści, śpiewając pastorałkę "Nie miały aniołki choinki na święta".

Po ogłoszeniu werdyktu podopieczni wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby przygotować stoły do klasowych wigilii. Wszyscy przełamali się opłatkiem, składając sobie najpiękniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie wszyscy udali się na salę Domu Ludowego, aby obejrzeć Przedstawienie Jasełkowe. Zgromadzonych uczniów i ich rodziny przywitała pani dyrektor Beata Fengler, składając wszystkim świąteczne życzenia. Jasełka, w których role odgrywali aktorzy z klas 4 - 6 rozpoczęły się od słów:

"Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało
I dwie narady się odbyły: anielska i diabelska w jednej chwili.
Aniołowie głowy swe łamali, jak ludzi przygotować na przyjście Pana,
Jak sprawić, by ludzie nie grzeszyli, co robić, by dla siebie dobrzy byli,
by się nie smucili, by życia przez zło nie stracili.
Diabły natenczas co innego obmyślały, z nieszczęścia ludzi się śmiały
i plan diabelski gotowały:
Jak przeszkodzić w narodzeniu Pana, jak sprawić, by serca ludzi zgłupiały,
pychą się napełniały, wierzyć i kochać przestały!!!"

Jasełka bożonarodzeniowe wszystkim bardzo się podobały, dlatego aktorzy oraz przygotowująca ich pani Elżbieta Bartkowiak otrzymali gromkie brawa.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia było ogłoszenie wyników trójetapowego konkursu bożenarodzeniowego.

Na zakończenie dnia dzieci ze szkoły i przedszkola czekała największa niespodzianka. Wychowanków odwiedził Gwiazdor ze świtą. Śnieżynki, elf i diabeł pomagały świętemu rozdawać wszystkim uczniom i przedszkolakom prezenty.