21 grudnia przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie zaprosiły rodziców na wspólne kolędowanie. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Beata Fengler, witając gości i życząc wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Tygryski przedstawiły „Dobrą nockę”. Dzieci wcieliły się w postaci z bajek takie jak: smerfy, dziewczynka z zapałkami, pszczółki, Pinokio czy rybacy, które złożyły dary Dzieciątku Jezus. Wykorzystując światło wprowadziły elementy teatru cieni. Przedszkolaki z młodszej grupy recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały kolędy i pastorałki oraz wykonały improwizację ruchową do utwory klasycznego „Dla Elizy”. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie umiliło wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Dnia 22.12.2016r. odbyło się spotkanie wigilijne w przedszkolu. Od samego rana panowała w przedszkolu świąteczna atmosfera. Przedszkolaki pomagały w przygotowywaniu do wigilii. Nakrywały do stołu i śpiewały kolędy. Nadszedł wreszcie moment dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Następnie wszyscy w odświętnych strojach zasiedli do wigilijnego stołu.

Po wigilii przyszedł czas na Gwiazdora. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Jego przybycia. Dźwięki dzwoneczków oznajmiły, że jest już wśród nas. Dzieci przywitały siwobrodego piosenkami, a On obdarował je prezentami.

Pragniemy, aby dzieci w przedszkolu poznały różne tradycje świąt Bożego Narodzenia. Pomagamy im zrozumieć otaczający świat poprzez doświadczanie go wszystkimi zmysłami, wyrażone na przykład wspólnym wypiekaniem pierników, strojeniem choinki, przygotowaniem ozdób i łańcuchów choinkowych, sprzątaniem i kolędowaniem. Dzięki takim działaniom młode pokolenie poznaje zwyczaje świąteczne.