4 grudnia obchodzimy Barbórkę, czyli święto wszystkich górników. Z tej okazji, 29 listopada, mogliśmy gościć w naszej placówce dwóch górników. Nasi wspaniali goście opowiedzieli dzieciom jak wygląda ich praca, jakimi narzędziami się posługują oraz zaprezentowali górniczy galowy strój. Dzieci miały możliwość przymierzyć niektóre elementy wyposażenia górniczego.

Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania, oglądały interesujące filmiki, a także poznały wiele ciekawostek dotyczących górników. Każdy “Misiak” i “Tygrysek” otrzymał pamiątkowy upominek: czako- papierową czapkę górnika, kolorowankę oraz żelki. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas, była to bardzo miła wizyta, która sprawiła dzieciom dużo radości.