8 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". Celem tego programu jest zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Bardzo ważne jest, aby dziecko przed wyjściem do szkoły zdążyło zjeść w domu pierwsze śniadanie, pomoże to mu w lepszym myśleniu i skupieniu uwagi  na zajęciach. Na przerwie tzw. "śniadaniowej" najmłodsi powinni już zjadać drugie śniadanie, aby mieli  energię na dalszą część dnia i wytrzymali, aż do obiadu.
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację na temat zdrowego odżywiania, a następnie przystąpili do samodzielnego przygotowania zdrowego śniadania z przyniesionych produktów. Większość osób pamiętała, że zdrowo to znaczy kolorowo i na kanapkach znalazły się różne warzywa, chude wędliny czy sery.
Został również ogłoszony konkurs na najpiękniejszą i najzdrowszą kanapkę. Zadaniem każdej klasy było wspólnie ocenić i wybrać jedną najładniejszą kanapkę spośród dzieł koleżanek i kolegów. Następnie jury oceniało estetykę, jak również użyte produkty do wykonania kanapek. Po długich obradach okazało się, że miejsce pierwsze zajęły kanapki dzieci z klasy: II, III, IV, VI, a miejsce drugie zajęły kanapki osób z klasy I i V.
Ostatnim punktem programu było śniadanie czyli konsumpcja przygotowanych potraw. Wszyscy najedzeni i pełni energii wrócił na kolejne lekcje- teza została potwierdzona- zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!