Dnia 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i wzorem ubiegłych lat, tego dnia odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Podniosłą atmosferę podkreślili wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje, piękny wystrój sali Domu Ludowego oraz obecni rodzice i inni członkowie rodziny.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która podkreśliła rolę i trud nauczycieli włożony w edukację dzieci oraz podziękowała nauczycielom za cierpliwość, radość z sukcesów uczniów i trud przekazywania wiedzy. Następnie pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, który rozpoczął się od poloneza, później dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment ceremonii, czyli złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Następnie rodzice pierwszoklasistów złożyli uroczyste przyrzeczenie. Kolejnym punktem programu było wypicie przez dzieci soku z cytryny i uśmiechnięcie się. Na zakończenie pani dyrektor pasowała pierwszaki na uczniów naszej szkoły, a każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, medal oraz upominek.

Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci pierwszoklasistów. Wszystkim pierwszakom życzymy wytrwałości, owocnej nauki, uśmiechu i radości na co dzień oraz wielu kolegów i koleżanek.