Dnia 28.09.2016r. dzieci z przedszkola w Bachorzewie wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W tym celu nauczycielki przedszkola zorganizowały ten wyjazd. Podróż do straży to również prezent dla chłopców z okazji ich święta.

Przedszkolaki zwiedzili budynek straży, a przy okazji zobaczyli stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. W czasie zajęć strażacy zaprezentowali najmłodszym sprzęt pożarniczy, samochody strażackie, motorówkę. Dzieci mogły usiąść za kierownicę pojazdów i choć przez chwilę poczuć się strażakiem. Chętnie przymierzały hełmy strażackie. Brały również udział w ćwiczeniach: umieszczania poszkodowanego na noszach. Obserwowały i uczestniczyły w czynności cięcia metalu specjalnymi nożycami. Dzieci poznały ciężką i bardzo odpowiedzialną pracę strażaków. Strażacy zademonstrowali „małym gościom” zjazd po rurze, która jest wykorzystywana do szybkiej akcji ratunkowej.

Na zakończenie spotkania maluchy podziękowały strażakom za poświęcony czas. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola.