Dnia 10.03.2015r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wraz z wychowawcami odwiedziły Spichlerz Polskiego Rocka, który jest kolebką Jarocina. Maluchy dowiedziały się, iż wystawa rekwizytów polskiego rocka powstała w miejscu po dawnym spichlerzu zbożowym.

Przedszkolaki brały udział w warsztatach plastycznych i zwiedzały muzeum. Podczas zajęć plastycznych dzieci wyrażały na papierze swoje uczucia, emocje, jakie płyną z muzyki. Rysowały obiekty, które kojarzą się z Jarocinem. „Młode talenty” wykazały się dużą pomysłowością.

W muzeum jest mnóstwo ciekawych eksponatów, które przestawiają historię muzyki rockowej. Należą do nich: foldery festiwalowe, karnety, wejściówki, pieczątki, płyty winylowe, kasety, adaptery, magnetofony, strój sceniczny Anji Ortodox, glany Renaty Przemyk, a także gitara Andrzeja Nowaka zespołu TSA. Dowiedzieliśmy się, jak prezentowały się zespoły na festiwalu dawniej i dziś oraz zostaliśmy poinformowani jak zmieniały się uwarunkowania społeczno-polityczne. Muzyka towarzyszyła nam przez cały pobyt w spichlerzu. Wielką atrakcją dla dzieci było słuchanie muzyki w specjalnych „prysznicach” Zwiedzający obejrzeli kładkę, która jest symbolem jarocińskiego dworca kolejowego, po której dawniej fani rocka zmierzali na koncerty. W muzeum jest również ciekawy bęben, a w jego wnętrzu odbywa się projekcja archiwalnych materiałów filmowych z festiwali.

Po wyczerpującym dniu wróciliśmy do przedszkola z mnóstwem wrażeń i przeżyć. Wyjazd dostarczył nam dużo wiedzy na temat polskiego rocka. Miło spędziliśmy czas z muzyką i historią.