Dnia 15.05.2017r. nauczyciele zorganizowali przedszkolakom wyjazd do muzeum regionalnego i kina z okazji zbliżającego się święta „Dnia Dziecka”. Dzieci w muzeum oglądały ciekawe eksponaty przeszłości Ziemi Jarocińskiej.

Zobaczyły zabytkowe narzędzia, naczynia, urządzenia. Mogły również podziwiać przepiękne stroje ludowe.

Następnie dzieci udały się do kina „Echo” na seans filmowy „Riko prawie bocian”. Dzieci poznają ciekawą przygodę głównego bohatera. Riko bohater bajki został przygarnięty przez rodzinę bocianów. Jego radość nie trwa długo, ponieważ jego rodzina musi emigrować do Afryki a Riko zostaje. Mały wróbelek pomimo przestróg i wielu przeszkód podejmuje próby odszukania najbliższych. Po wielu trudach odnalazł rodzinę bocianów. Wróbelek Riko nauczył nas, że nigdy nie należy się poddawać i akceptować siebie jakim się jest. Pełni wrażeń i nowych sił wróciliśmy do przedszkola.