10 maja 2016r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie odbyło się szkolenie dla grupy 5-latków z zakresu pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła p. Regina Gruchalska – instruktor ratownictwa. Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki zapoznali się z pojęciami: resuscytacja, pozycja boczna ustalona.

Dowiedziały się również jak sprawdzić funkcje życiowe osoby poszkodowanej, przypomniały numery telefonów alarmowych i sposób wzywania pomocy. Dzieci zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w trakcie praktycznych działań. Frajdą dla przedszkolaków okazał się manekin na którym ćwiczyły oddechy i uciski ratownicze ze zwróceniem uwagi na ruch klatki piersiowej. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały film pt. „Doktor Kręciołek” i otrzymały w prezencie tekturowe telefony komórkowe oraz książki do nauki pierwszej pomocy. Dzięki tym zajęciom dzieci zrozumiały konieczność niesienia pomocy osobie będącej w potrzebie.