Dnia 15 września 2017r., wzorem lat poprzednich, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". O godzinie 10:45 wszyscy spotkaliśmy się na boisku szkolnym, by wziąć udział w lekcji poszanowania środowiska. Tegoroczne motto akcji brzmiało "Nie ma śmieci - są surowce" i dlatego pani dyrektor rozpoczęła pogadankę z uczniami od tego, co można zrobić z odpadów. Następnie zachęciła uczniów do wzięcia udziału w konkursach związanych z przetwarzaniem surowców.

Po podzieleniu na grupy, nauczyciele rozdali rękawiczki i worki na śmieci i każda klasa wraz z wychowawcą udała się by posprzątać okolice naszej szkoły. Dzieci z klas najmłodszych udali się ulicą Leśną w kierunku lasu i tam zlikwidowali dzikie wysypisko śmieci. Uczniowie klasy IV i V pozbierali śmieci na ulicy Szkolnej oraz na części ulicy Jesiennej. Tam spotkali się z najstarszymi wychowankami, którzy przemierzyli ulicę Graniczną i pozostałą część ulicy Jesiennej.

Razem zebraliśmy osiem 120-litrowych worków pełnych różnego rodzaju odpadów. Wspólnie zauważyliśmy, że świadomość dbania o środowisko jest większa. Uradowani, że pracy było mniej niż w zeszłym roku, wróciliśmy do szkoły. Jednak postanowiliśmy, że w kolejnym roku sprawdzimy, czy tendencja spadkowa się utrzymuje.