Dnia 27 listopada 2017r. przedszkole w Bachorzewie odwiedził leśniczy – pan Jakub Wojdecki. Celem tego spotkania było propagowanie proekologicznych zachowań wśród najmłodszych oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec otaczającej przyrody.Leśnik przedstawił nam, iż las to największa ostoja życia na Ziemi, ponieważ dostarcza nam naturalnych surowców, oczyszcza powietrze i jest domem dla wielu gatunków zwierząt.

Zwracał uwagę jak należy zachować się w lesie a także trzeba szanować zwyczaje zwierząt tam zamieszkujących. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również w jaki sposób pomagać zwierzętom leśnym przetrwać zimę, dlaczego niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów, dlaczego zwierzęta gromadzą zapasy na zimę, a inne zapadają w sen zimowy.

Podczas zajęć leśniczy zadawał dzieciom mnóstwo pytań, w celu sprawdzenia ich wiedzy. Maluchy aktywnie uczestniczyły w przyrodniczym quizie, gdzie rozpoznawały odgłosy zwierząt leśnych. Na zakończenie.