24 października br. klasy I – III udały się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Pani Karolina oprowadziła nas i zapoznała z działalnością tej instytucji. Wychowankowie dowiedzieli się na czym polega praca w banku. Dowiedzieliśmy się jakie są formy płatności oraz podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie.

W gabinecie wszyscy mieli okazję z wielką dumą zasiąść na fotelu Pana Prezesa. Podczas zajęć, które przeprowadziły pracownice banku, uczniowie mieli okazję poznać etapy rozwoju pieniądza – od pojawienia się pierwszych pracideł, przez wynalezienie monet do powstania pierwszych banknotów. Na zakończenie dzieci zagrały w bardzo emocjonującą grę. Zadaniem było uzbieranie pięćdziesięciu groszy z monet, poprzez rzuty kostką.

Dzieci miały okazję poznać bank „od środka”. Była to cenna lekcja odkrywania świata finansów. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.