W dniach 20 - 21 X 2017r. odbyła się nocka w szkole pt. „Kodowanie w nocy daje więcej mocy!”, podczas której 24 uczniów klas V – VII zagłębiało się w tajniki programowania. Wydarzenie to odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania i dzięki wsparciu fundacji TechSoup Polska w wysokości 400 euro. Za otrzymane pieniądze udało się dofinansować zakup sześć robotów (Dash i Dot) wraz z akcesoriami.

Na początek czekała na wszystkich bardzo miła i słodka niespodzianka. Mama Krzysia F. przygotowała gofry, owoce oraz bitą śmietanę. Wszyscy zajadali ze smakiem, by mieć siłę do dalszych działań.

Następnie uczestnicy spotkania podzielili się na cztery grupy, by wziąć udział w czterech warsztatach związanych z programowaniem. W jednej sali odbywało się kodowanie offline, a podczas niego dzieci bawiły się kryptokodami (szyfrowały opowiadanie), a następnie układały  kubeczki wg wcześniej napisanego kodu. W kolejnej sali uczniowie programowali ruch postaci, by te dotarły we wskazane miejsca. Z zapałem wszyscy pokonywali kolejne poziomy Lightbota, Bit by Bit lub Run Marco. Na kolejnym warsztacie uczestnicy tworzyli grę zręcznościową w Scratch'u, wykorzystując kamerę. W tej sali odbyły się również zawody na najzręczniejszego łapacza balonów. W ostatniej sali odbywały się zajęcia z programowania robotów, podczas których dzieci programowały trasę oraz tor przeszkód dla Dasha.  W wolnych chwilach uczestnicy kolorowali zaszyfrowane obrazki, które dostarczyli nam Mistrzowie Kodowania. Po czterech godzinach wytężonej pracy, wszyscy udali się ze swoimi śpiworami do klas, by odpocząć, programować ... i nie spać do rana.

Była to noc pełna wyzwań, emocji i fantastycznej zabawy.