W piątkowy wieczór 23 marca zaopatrzeni w śpiwory, koce, karimaty i prowiant przybyli licznie uczniowie do szkoły. Powodem była III Nocka z Andersenem. W tym roku motywem przewodnim była baśń "Dzielny ołowiany żołnierzyk". Po rozlokowaniu w salach wszyscy uczestnicy zebrali się w "Kantynie wojskowej", gdzie wysłuchaliśmy baśni czytanej przez Michała Żebrowskiego (audiobook).

Następnie obejrzeliśmy fragment baletu"Jezioro łabędzie" i podzielni na 6 grup przygotowywaliśmy choreografię tańca. Po godzinie przyszła pora na przedstawienie każdej z grup. Pomysłowość i kreatywność uczestników zaskoczyła wszystkich, zwłaszcza nauczycieli. Brawom nie było końca. Następnie czekał nas poligonowy tor przeszkód. Po wysiłku przyszła pora na posiłek - pyszne kanapki, babeczki i galaretki. Na koniec podzieleni na 4 grupy ozdabialiśmy figury żołnierza i baletnicy. Mimo tylu atrakcji i zmęczenia niektórzy z nas zasnęli dopiero nad ranem. O godzinie 8 rano zaspani, ale zadowoleni z zabawy wracaliśmy do domów.