4 czerwca ponad 200 osób (uczniowie, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele) przybyło do obiektów Stowarzyszenia "Tęcza" w Radlinie, aby wziąć udział w Festynie Rodzinnym. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 od powitania wszystkich przybyłych przez p. Fengler - dyrektor Szkoły i Przedszkola. Pani Fengler przedstawiła także plan imprezy, która odbyła się dzięki dofinansowaniu Banku Spółdzielczego z Jarocina oraz Rady Rodziców z Bachorzewa.

Najpierw wystąpiły uczennice, wykonując układy taneczne, które ćwiczyły podczas sobotnich zajęć dodatkowych z panią Magdaleną Ludwiczak. Brawom nie było końca. Dodatkowym zadaniem uczniów była sprzedaż ziół, które zebrali podczas projektu. Były tam: bazylia, mięta, tymianek, rumianek itp. Sprzedaż trwała zaledwie pół godziny, gdyż zioła cieszyły się ogromną popularnością. Za uzyskane pieniądze dzieci zakupiły dla siebie lody.

Podczas Festynu dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, gokartów, a chętni rodzice zagrali w siatkówkę.

Nie zabrakło także strawy dla ciała, były ciasta - upieczone przez rodziców, kawa, herbata, soki oraz kiełbaski z grilla.

Wszystkim bardzo podobał się sobotni wypoczynek.