17 czerwca, jak zapewne wiele szkół w Polsce, Szkoła w Bachorzewie także wzięła udział w projekcie "Dzień Pustej Klasy". Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli ze szkoły o godz. 9:00,  by udać się do pobliskiego lasu. Na skraju lasu p. dyrektor poprosiła uczniów, aby przypomnieli, jakie zasady obowiązują w lesie i poprosiła o ich przestrzeganie.

W lesie uczniowie klas I - III udali się na polanę, by tam przystąpić do budowania szałasów, natomiast zadaniem starszych dzieci było wybranie tylu drzew, ilu uczniów liczyła grupa a następnie sfotografowanie sylwetki drzewa, liści i ewentualnych owoców i nasion, co też wszyscy ochoczo zrobili.

W dalszej części wyprawy została wytyczona trasa do zawodów przełajowych i gdy Karolina z VI klasy zaczęła przeprowadzać rozgrzewkę zaczął lać deszcz, można też było usłyszeć grzmoty, więc zadecydowano o powrocie do szkoły, który nastąpił bardzo szybko. W szkole natomiast po obejrzeniu się na okoliczność ewentualnych kleszczy, wysuszeniu, zjedzeniu posiłków uczniowie przystąpili do opracowania zgromadzonych zdjęć. Ich zadaniem było wykonanie prezentacji umieszczając oprócz testów wybrane fotografie. Młodsi uczniowie natomiast korzystali z gier planszowych, klocków itp.