Dnia 25.09.2014r. uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą p. Sylwią Bień wzięli udział w programie edukacyjnym „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowanym przez Jarocińskie Linie Autobusowe. Dzieci darmowym autobusem zostały zawiezione na teren zajezdni, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Najmłodsi zostali serdecznie powitani przez dyrekcję JLA, a następnie wysłuchali wykładu Policji na temat bezpieczeństwa na drodze, rowerze, w środkach komunikacji miejskiej oraz znaczenia odblasków. Następnie dzieci obejrzały jak Strażacy udzielają poszkodowanym pomocy w czasie wypadku drogowego- jakim dysponują sprzętem oraz jak udziela się pierwszej pomocy w razie utraty przytomności czy zakrztuszenia. Później wraz z opiekunem JLA pierwszoklasiści mieli możliwość zwiedzenia autobusu, radiowozu policyjnego oraz wozu strażackiego. Uczniowie zostali również oprowadzeni po zajezdni - zobaczyli warsztat w którym naprawiane są uszkodzone autobusy oraz stację paliw. Ostatnim punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego w którym brały również udział dzieci z naszej szkoły- doceniona została praca Łucji Dastych, która otrzymała wyróżnienie. Na koniec Burmistrz Jarocina wręczył najmłodszym drobne upominki i  podziękował za przybycie. Dzieci bardzo zadowolone i pełne wrażeń zostały odwiezione autobusem do szkoły.